Styczeń
w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym
w Pionkach
Niech żyje bal ! Bo to życie, to bal jest nad bale ! Niech żyje bal !
Drugi raz nie zaproszą nas wcale … !
Agnieszka Osiecka
Nasi pacjenci podążając śladami przodków, którzy czas zimowy celebrowali zabawą, uczcili tą wspaniałą tradycję na balu karnawałowym. Pacjentom dopisywał szampański nastrój.
Świetlice pięknie przystrojone, wypełniły się balonami i serpentynami. Podczas dwóch godzin wspólnej zabawy nie zabrakło śpiewów i tańców, wśród atrakcji były gry, słodki poczęstunek oraz wspomnienia z lat młodości. Panowała dobra atmosfera i promienny uśmiech, który mimo zmęczenia nie znikał z twarzy naszych podopiecznych. Taka forma zabaw to nie tylko relaks, ale również doskonała terapia i rozwijanie wzajemnej sfery społecznej. Jest to sposób na to by choć na chwilę nie myśleć o chorobach i codziennych troskach. Zaangażowanie i energia pacjentów sprawiły, że tegoroczny bal karnawałowy pozostanie na długo w naszej pamięci.
Przemiłą niespodziankę z okazji „Dnia Dziadka i Babci” zrobili naszym seniorom przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola „Kolorowe Pudełko” w Pionkach z grupy „Skrzaty”, którzy zaśpiewali wzruszająca piosenkę z życzeniami dla Babć i Dziadków. Uśmiech zagościł na twarzach słuchających, a serca ogarnęła radość. Mamy nadzieję, że częściej będziemy mogli ich gościć.
Wzruszeni empatią pragniemy złożyć z głębi serca płynące serdeczne podziękowania dla Anonimowego Darczyńcy za przekazanie na rzecz pacjentów Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Pionkach darowizny w postaci nowego projektora filmowego.
Wyrażając swą wdzięczność za zrozumienie potrzeb pacjentów życzymy, aby okazane dobro wróciło ze zdwojoną siłą i było źródłem wszelkiej pomyślności.
Serdecznie zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć !!!
Sporządził :
– Zespół terapeutyczny
– Agnieszka Pawłowska – Muc : Kierownik Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego w Pionkach
GALERIA:











